У Кропивницькому міська влада вже декілька років системно працює для повернення у комунальну власність покинутих і занедбаних будинків та квартир.
Про це повідомили у міській раді.
Мова йде про відумерлу спадщину — майно, яке не має спадкоємців після смерті власника, а також безхазяйне майно — таке, що взагалі не має власників.
Скільки об’єктів вже повернули
Результати роботи демонструють суттєве зростання. Зокрема, у 2020 році до власності громади повернули лише 3 такі об’єкти, а в 2025 році — дванадцять.
У 2026 році вже вадолся повернути до комунальної власності 4 нові об’єкти. Загалом на обліку покинутого житла перебуває 400 будинків та квартир.
Що роблять з повернутим майно
Після оформлення права комунальної власності квартири та будинки передають людям, які перебувають на квартирному обліку та потребують поліпшення житлових умов.
Як повідомили у міськраді, торік чотири такі квартири отримали учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які тривалий час чекали на житло.
Крім цього, майно надають в оренду громадським організаціям. До прикладу, в одному з таких приміщень відкрили спортивний зал для ветеранів та їхніх родин, де вони можуть проходити фізичну реабілітацію та відновлення.
Як зазначили у міській раді, занедбані будинки — це не лише естетична проблема.
Покинуті будівлі швидко руйнуються, стають осередками антисанітарії та нерідко використовуються для протиправної діяльності, – йдеться на сайті Кропивницької міської ради.
Читайте також: У Кропивницькому визначили хто може отримати картку для безоплатного проїзду
