Пошук
Close this search box.

У Кропивницькому для рiдних армійців органiзовують екскурсiї та чаювання (ФОТО)

У Кропивницькому для рiдних армійців органiзовують екскурсiї та чаювання (ФОТО)

теплі зустрічі

Чотири мiсяцi у Кропивницькому працює благодiйний проєкт “Теплi зустрiчi” для рідних загиблих, зниклих безвiсти та полонених оборонців. Його мета – розрадити та пiдбадьорити людей, життя яких через вiйну роздiлилося на до та пiсля.

За iнформацiєю органiзаторiв – регiонального представництва БО “Мрiя” – волонтери влаштовують для охочих затишнi чаювання та екскурсiї. Також люди можуть за бажання отримати психологiчну допомогу. Мета цих зустрiчей – пiдтримати один одного, знайти позитивнi емоцiї, новий ресурс.

“Таких родин стає дедалi бiльше, вони дiйсно потребують уваги i розумiння, що жертва їхнiх рiдних не була марною. Вже маємо низку позитивних вiдгукiв. Активне дозвiлля допомагає людям вiдволiктися. Водночас, спiльне горе єднає”, – коментує iнiцiаторка проєкту i керiвниця представництва в Кiровоградськiй областi Ганна Колєва.

До прикладу, одну з зустрiчей з родинами армiйцiв провели у Музеї мистецтв. Пiд час екскурсiї учасникiв ознайомили з творчiстю мiсцевих художникiв та переселенцiв. Звернулися i до тем вiйни та пам’ятi.

“Менi дуже важливо пiдтримати цих людей. Допомогти знайти сили далi жити i взагалi говорять про те, що мистецтво є одним зi способiв артерапiї”, – каже завiдувачка вiддiлу науково-просвiтницької роботи Ганна Недлiнська.

Вiдвiдали й “Творчу майстерню” етнолабораторiї “Баба Єлька”. Роздивлялися старожитностi, якi активiсти збирали в експедицiях селами, та спiвали традицiйнi пiснi весняного календарного циклу.

“У скарбницi збирачiв фольклору – лише пiсень понад пiвтори тисячi, а ще – танцi, обряди, рецепти… Культура в усi часи рятувала українцiв, – каже кураторка пiсенного напрямку “Творчої майстерні” Свiтлана Буланова.

“Слухаючи наших респондентiв, коли вони розказують про цi пiснi, як вони їх спiвали, коли спiвали, що вони вiдчували пiд час спiву, ми з командою розумiємо, наприклад, сто рокiв тому, коли українцi проживали не менш важкi часи, нiж ми зараз, що їм допомагало бути сильними, триматися, боротися, вижити як нацiя. Я думаю, що саме спiв був одним з iнструментiв”.

Заходи в рамках проєкту “Теплі зустрічі” вiдбуваються орієнтовно двiчi на тиждень. Охочi вже побували в двох музеях, зооцентрi, етнолабораторiї. Якщо ви теж бажаєте доєднатися, пишiть на сторiнку органiзацiї у Фейсбуцi: https://www.facebook.com/profile.php?id=61566114579661

Читайте також: Стан важкопораненого внаслідок атаки на Кропивницький чоловіка стабілізувався

Поділитися новиною:

Facebook
Telegram
Twitter

Підпишись на нас