Пошук
Close this search box.

ФОРМАТ

Онкоцентр розпочне будівництво бункера для лінійного прискорювача за майже 15 мільйонів

онкоцентр

Обласний онкоцентр провів закупівлю на капітальний ремонт  спеціалізованих приміщень для встановлення лінійного прискорювача. Як розповів “Формату” медичний директор обласного клінічного онкологічного центру Ігор Макарук, мова йде про фактичне будівництво бункера для нового обладнання.

Він зазначив, що лінійний прискорювач придбало Міністерство охорони здоров’я за 35 мільйонів гривень. Наразі в заклад його ще не поставили, до кінця червня 2024 року під прискорювач облаштують приміщення за 14 мільйонів 668 тисяч гривень. Як писала обласна рада, придбання прискорювача та супутнього обладнання, ремонт приміщень і демонтаж старого гамма-терапевтичного апарату коштуватиме загалом близько 89 мільйонів гривень.

У серпні 2024 року також обіцяють запустити в роботу гамма-терапевтичний апарат TERABALT, який онкоцентр намагався закупити ще у 2020 році. Він менш сучасний ніж лінійний прискорювач, проте має більшу пропускну здатність – 100 пацієнтів на добу. Через його закупівлю у минулому році у тодішнього голови обласної ради Сергія Шульги та гендиректора центру Костянтина Яриніча виник конфлікт. Перший відстоював позицію придбання сучаснішого лінійного прискорювача. Костянтин Яриніч у коментарі “Без купюр” розповів, що  різниці у функціоналі двох апаратів немає.

Гамма-терапевтичне обладнання нового покоління виконує ті самі функції завдяки так званому коліматору, який окреслює межі пухлини для опромінення, – сказав він.

TERABALT придбав онкоцентр за 48,5 мільйона гривень, також додатково закупили багатопелюстковий коліматор за понад 8 мільйонів, джерело іонізуючого випромінювання за 21 мільйон та відремонтували спеціальний бункер за 8,3 мільйона гривен. Загалом TERABALT обійшовся у понад 86 мільйонів гривень.

Медичний директор центру Ігор Макарук анонсував створення нового центру променевої терапії, який буде оснащений чотирма приладами: лінійним прискорювачем, гамма-терапевтичним апаратом TERABALT, а також апаратом близькофокусної рентгенотерапії та апаратом для порожнинної терапії. Останні два вже є на базі закладу.

До цього часу для променевої терапії окнологічний центр використовує гамма-терапевтичний апарат «АГАТ Р-1» 1991 року випуску.

Читайте також: Гендиректора обласної “екстренки” хочуть звільнити за невідповідність займаній посаді

Поділитися новиною:

Facebook
Telegram
Twitter

Поділитися:

Підпишись на нас